Composite Schedule

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
2
3
4
5
6
7
vs UW - Stevens Point Last Chance

vs UW - Stevens Point Last Chance

at North Park
1:00 PM

vs Penn St.-Behrend
@ North Park University
2:00 PM
8
9
vs Gordon
@ Hilton Head, S.C.
12:30 PM

vs Gordon
@ Hilton Head, S.C.
12:30 PM

vs WPI
@ Lake Myrtle Park (Field 5) - Auburndale, Fla.
1:30 PM

vs WPI
@ Lake Myrtle Park (Field 5) - Auburndale, Fla.
4:00 PM
10
vs Nazareth
@ Hilton Head, S.C.
7:30 AM

vs Nazareth
@ Hilton Head, S.C.
7:30 AM

vs Oneonta
@ Chain of Lakes Park (Field 1) - Winter Haven, Fla.
8:30 AM

vs Lancaster Bible
@ Sports Complex (Field 4) - North Myrtle Beach, S.C.
8:30 AM

vs Centenary (N.J.)
@ Sports Complex (Field 1) - North Myrtle Beach, S.C.
10:30 AM
11
vs Mount Union
@ Hilton Head, S.C.
11:00 AM

vs Mount Union
@ Hilton Head, S.C.
11:00 AM

vs Penn St.-Harrisburg
@ Sports Complex (Field 6) - North Myrtle Beach, S.C.
12:30 PM

vs Gettysburg
@ Sports Complex (Field 6) - North Myrtle Beach, S.C.
2:30 PM

at Augustana (IL)
7:00 PM
12
vs Suffolk
@ Pat Thomas Stadium - Leesburg, Fla.
8:30 AM

vs Suffolk
@ Pat Thomas Stadium - Leesburg, Fla.
11:00 AM

vs Ohio Wesleyan
@ Hilton Head, S.C.
12:00 PM

vs Ohio Wesleyan
@ Hilton Head, S.C.
12:00 PM

vs St. Joseph (Conn.)
@ Sports Complex (Field 5) - North Myrtle Beach, S.C.
2:30 PM

vs Lycoming
@ Sports Complex (Field 5) - North Myrtle Beach, S.C.
4:30 PM
13
vs NCAA DIII Indoor Championships

vs NCAA DIII Indoor Championships

vs Medaille
@ Sports Complex (Field 5) - North Myrtle Beach, S.C.
10:30 AM

vs Loras
@ Lake Myrtle Park (Field 2) - Auburndale, Fla.
12:00 PM

vs Wooster
@ Hilton Head, S.C.
12:00 PM

vs Cornell College
@ Hilton Head, S.C.
12:00 PM

vs Clarks Summit
@ Sports Complex (Field 4) - North Myrtle Beach, S.C.
2:30 PM

14
vs NCAA DIII Indoor Championships

vs NCAA DIII Indoor Championships

vs Wis.-Superior
@ Lake Myrtle Park (Field 1) - Auburndale, Fla.
8:00 AM

15
16
17
18
vs Iowa Wesleyan
2:00 PM

at Washington (Mo.)
2:00 PM

at Washington (Mo.)
4:00 PM

vs Iowa Wesleyan
5:00 PM

vs North Central (Ill.)
7:00 PM
19
at Fontbonne
5:00 PM

at Fontbonne
5:00 PM
20
at Blackburn
3:00 PM

at Transylvania
4:00 PM

at Transylvania
6:00 PM
21
at Rose-Hulman

at Rose-Hulman

vs Loras
10:00 AM

vs Loras
10:00 AM

vs Trine
@ Lexington, Ky.
11:00 AM

at Blackburn
12:00 PM

vs Trine
@ Lexington, Ky.
1:00 PM

vs St. Norbert
@ Concordia University - Chicago
2:00 PM

at Blackburn
3:00 PM

at Concordia Chicago
4:00 PM
22
23
24
25
at MacMurray
2:00 PM

at MacMurray
4:00 PM

at Rose-Hulman
5:00 PM
26
at Rose-Hulman
4:30 PM

at Rose-Hulman
6:30 PM
27
vs Principia
6:00 PM

at Carthage
7:00 PM
28


vs Ill. Wesleyan
10:00 AM

vs Eureka
1:00 PM

vs Lewis and Clark
1:00 PM

vs Principia
2:00 PM

at Millikin
3:00 PM

vs Eureka
3:00 PM

vs Principia
5:00 PM
29
30
31
1
vs Blackburn
3:00 PM

vs Blackburn
3:00 PM

2
at Principia
5:00 PM
3
vs Washington University Invitational

vs Washington University Invitational

vs Iowa Wesleyan
2:00 PM

vs Iowa Wesleyan
4:00 PM
4
vs Washington University Invitational

vs Washington University Invitational

at Fontbonne
1:00 PM


vs Westminster (Mo.)
1:00 PM

vs Westminster (Mo.)
3:00 PM

at Fontbonne
3:30 PM